Agencja reklamowa a interaktywna- co należy wiedzieć


Agencja reklamowa i agencja interaktywna- niby obie agencje, niby obie mają zająć się promowaniem, a jednak to trochę co innego. Czym się w takim razie różnią?
Bardziej znanym pojęciem na pewno jest agencja reklamowa. Jak sama nazwa wskazuje zajmuje się ona reklamowaniem jakiegoś produktu, marki czy usługi. Nad taką promocją często pracuje cała masa ludzi- jedni zajmują się sprecyzowaniem grupy odbiorców, inni tym, do jakich środków przekazu należy się zgłosić, inni natomiast są od oprawy wizualnej i dźwiękowej. Po zaakceptowaniu pomysłu, reklama naszego produktu trafia do publiczności- dzięki telewizji, radiu bądź prasie, w której się pojawia.
Mniej znana (być może dlatego, że jest nowsza) jest agencja interaktywna. Ona też zajmuje się reklamowaniem, jednak daje trochę inne możliwości. Jej działanie jest nakierowane na promocję, ale również na wspieranie i poprawianie wizerunku konkretnej marki bądź produktu w sieci. Firmy zajmujące się takim działaniem, często tworzą strony www, pozycjonują je odpowiednio, zarządzają profilami w social mediach, rozbudowują sklepy i aukcje online.
Podsumowując, nieważne czy prowadzimy firmę, proponujemy usługi, czy tworzymy nowy produkt- potrzebna jest nam dobra reklama. A w tym chętnie przyjdzie nam z pomocą agencja- reklamowa bądź interaktywna.

Zobacz polecane: agencja interaktywna poznań.