Jak wybrać dobrego detektywa?


W ostatnich latach usługi detektywistyczne zyskują sobie coraz szersze grono zwolenników. Nic więc dziwnego w tym, że na rynku (szczególnie w dużych miastach) pojawia się coraz więcej biur detektywistycznych. Niestety nie każde z nich jest w stanie świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Jak więc przy tak dużej konkurencji wybrać te najlepsze najbardziej profesjonalnie działające biuro detektywistyczne?

W pierwszej kolejności decydując się na usługi prywatnego detektywa należy sprawdzić, czy osoba do której się udajemy posiada stosowne licencje. Jeśli nie oznacza to, zadania biuro detektywistyczne nie działa w sposób legalny, bądź za wykroczenia przeciwko prawu zostało pozbawione praw do wykonywania zawodu prywatnego detektywa. Ponadto wiarygodne biuro detektywistyczne musi:
– posiadać aktualny wpis do odpowiedniej komórki nadzorowanej przez MSW,
– posiadać ważne ubezpieczenie OC.

Dobry i uczciwy prywatny detektyw tuż po zakończeniu sprawy przekazuję sprawozdanie z jej przebiegu osobie zlecającej. W przypadku błędów popełnionych przez detektywa czy naruszeniu w jakikolwiek sposób dobra klienta, ma on pełne prawo do przedstawienia sprawozdania jako podstawy to wytoczenia detektywowi sprawy na drodze sądowej.

Zobacz polecane: agencja detektywistyczna poznań.